Tipy na výlet

Ovčinec a sýry od kapličky

Paní Šusteková s manželem vyrábí domácí ovčí sýry na moravských kopanicích nedaleko hranic se Slovenskem. Výroba sýrů je prováděna tradičním způsobem podle starých a osvědčených postupů a receptur. Jejich stádo čítá 70 kusů a plemena jsou východofríské ovce a lacon ovce. Vyrábíme denně čerstvé ovčí sýry. Naše výrobky jsou z nepasterizovaného ovčího mléka a jsou to 100% ovčí produkty nejvyšší BIO kvality. Čerstvost výrobků je zaručena její chutí a věhlasem. Stává se, že odpoledne mají již vše vyprodáno a nový den začíná čerstvým sýrem a výrobky z ovčího mléka čerstvě nadojeného.

» Celý článek

Naučnou stezku Moravské Kopanice

Naučná stezka představuje krajinu kolem Žítkové a Starého Hrozenkova a na 14 zastaveních seznamuje s historickými i přírodními zajímavostmi, nejcennějšími rostlinami a živočichy. Je vedena po lesních a polních cestách, je vhodná pro pěší i cyklisty na horských kolech, v zimě i pro běžkaře. Délka základního okruhu je 11,6 km (s převýšením 410 m), odbočka na Lokov 4,7 km (s převýšením 110 m), odbočka na Hutě 1,1 km (s převýšením 50 m), celková délka při absolvování odboček je 23,1 km. Je možné zvolit i trasu Starý Hrozenkov–Žítková–Lokov–Bojkovice dlouhou 13,5 km.

» Celý článek

Dědiny Moravských Kopanic

Starý Hrozenkov - centrum Kopanic (většinu půdy byly možné odbělávat jen kopáním, odtud název), v minulosti byl osídlen Valachy, každý rok se zde konávají Kopaničářské slavnosti česko-slovenské družby. Okolí městečka je významnou rekreační zónou, v osadě Rovné je též autokemp. Obec Starý Hrozenkov, centrum Moravských Kopanic, se nachází v malebném prostředí Chráněné krajinné oblasti a dnes již i biosférická rezervace Bílé Karpaty. Poloha na průsmyku předurčila hrozenkovsko již k rannému osídlení. Prvé organizované osídlení vzniklo určitě současně s moravskouherskou hranicí v 11. století.

» Celý článek

Turistika na Velký Lopeník

Kopanice jsou koutem krásných výhledů do okolní krajiny, prostě „samá panoramata“. Najdete zde místa odkud vidíte na Slovensko, můžete vidět nádherné kopečky Bielých Karpat, Povážského Inovce, Strážovské vrchy, Velké fatry nebo naopak Javorníky, Moravskoslezské Beskydy či Chřiby.

» Celý článek

0
MENU
O kopanicích
E-Shop
Tipy na výlet

Novinky & informace

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím